  • TPX205950MT-7110A1
TPX205950MT-7110A1
advertisement
Manufacturer No:
TPX205950MT-7110A1
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-TPX205950MT-7110A1
Package:
0805 (2012 Metric), 8 PC Pad
Description:
RF TRIPLEXER 2.45/5.425GHZ 0805
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TPX205950MT-7110A1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric), 8 PC Pad
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    TPX
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Triplexer
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    L2.0XB1.25XH0.9 (mm)/L0.079XB0.049XH0.035 (inch)
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Frequency Bands (Low / High)
    2.4GHz~2.5GHz / 4.9GHz~5.95GHz
  • High Band Attenuation (min / max dB)
    20.00dB / 33.00dB
  • Low Band Attenuation (min / max dB)
    13.00dB / 17.00dB
  • Insertion Loss (Tx)
    0.92 dB
  • Insertion Loss (Rx)
    0.7 dB
  • Transmit Center Frequency
    5425MHz
  • Receive Center Frequency
    1583MHz
  • Height
    0.9mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm