  • TR2/1025FA3.5-R
TR2/1025FA3.5-R
advertisement
Manufacturer No:
TR2/1025FA3.5-R
HK JDW NO:
255-TR2/1025FA3.5-R
Package:
2-SMD, Square End Block
Datasheet:
TR2/1025FA3.5-R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TR2/1025FA3.5-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, Square End Block
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    BRICK 1025FA
  • Size / Dimension
    0.405Lx0.109W x 0.109 H 10.29mmx2.77mmx2.77mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    125V
  • Current Rating (Amps)
    3.5A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CSA, UL
  • Response Time
    Fast Blow
  • Fuse Type
    Board Mount (Cartridge Style Excluded)
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    50A
  • Melting I2t
    17.83
  • DC Cold Resistance
    0.03Ohms