  • TR/3216LV500-R
TR/3216LV500-R
advertisement
Manufacturer No:
TR/3216LV500-R
HK JDW NO:
255-TR/3216LV500-R
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
TR/3216LV500-R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TR/3216LV500-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Melting I2t
    0.0014
  • DC Cold Resistance
    1.15Ohms
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -65°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CHIP 3216LV
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W x 0.035 H 3.20mmx1.60mmx0.90mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    125V
  • Current Rating (Amps)
    500mA
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Approval Agency
    CSA, UL
  • Response Time
    Fast Blow
  • Fuse Type
    Board Mount (Cartridge Style Excluded)
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    50A