  • TR3A106M6R3D2000
TR3A106M6R3D2000
advertisement
Manufacturer No:
TR3A106M6R3D2000
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-TR3A106M6R3D2000
Package:
1206
Datasheet:
TR3A106M6R3D2000
Description:
10μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 2Ohm Polar 1206
Step5Bar-code shipping tag
TR3A106M6R3D2000
  • Package / Case
    1206
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    190mA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    600nA
  • Height
    1.8mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm