  • TR3A685K010E3000
TR3A685K010E3000
advertisement
Manufacturer No:
TR3A685K010E3000
HK JDW NO:
866-TR3A685K010E3000
Package:
1206
Datasheet:
TR3A685K010E3000
Description:
6.8μF 10% 85°C-Max -55°C-Min 3Ohm 1206
Step5Bar-code shipping tag
TR3A685K010E3000
  • Package / Case
    1206
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    6.8μF
  • Depth
    1.6mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3Ohm
  • Ripple Current
    160mA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    700nA
  • Height
    1.8mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm