  • TR3C106K020C0475
TR3C106K020C0475
advertisement
Manufacturer No:
TR3C106K020C0475
HK JDW NO:
866-TR3C106K020C0475
Package:
Molded
Datasheet:
TR3C106K020C0475
Description:
10μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 475mOhm Molded
Step5Bar-code shipping tag
TR3C106K020C0475
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    3.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    475mOhm
  • Height
    2.5mm
  • Length
    6mm