  • TR3C226M016E0350
TR3C226M016E0350
advertisement
Manufacturer No:
TR3C226M016E0350
HK JDW NO:
866-TR3C226M016E0350
Package:
2412
Datasheet:
TR3C226M016E0350
Description:
22μF 20% 85°C-Max -55°C-Min 350mOhm 2412
Step5Bar-code shipping tag
TR3C226M016E0350
  • Package / Case
    2412
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    22μF
  • Depth
    3.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    350mOhm
  • Ripple Current
    560mA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    3.5μA
  • Height
    2.5mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.2mm