  • TR3C335M035E0700
TR3C335M035E0700
advertisement
Manufacturer No:
TR3C335M035E0700
HK JDW NO:
866-TR3C335M035E0700
Package:
2412
Datasheet:
TR3C335M035E0700
Description:
3.3μF 20% 85°C-Max -55°C-Min 700mOhm 2412
Step5Bar-code shipping tag
TR3C335M035E0700
  • Package / Case
    2412
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    3.3μF
  • Depth
    3.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    700mOhm
  • Ripple Current
    400mA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    1.2μA
  • Height
    2.5mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.2mm