  • TR3D477K004F0100
TR3D477K004F0100
advertisement
Manufacturer No:
TR3D477K004F0100
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-TR3D477K004F0100
Package:
2917
Datasheet:
TR3D477K004F0100
Description:
470μF 10% 85°C-Max -55°C-Min 100mOhm 2917
Step5Bar-code shipping tag
TR3D477K004F0100
  • Package / Case
    2917
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    4V
  • Capacitance
    470μF
  • Depth
    4.3mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100mOhm
  • Ripple Current
    1.22A
  • Dissipation Factor
    10 %
  • Current - Leakage
    18.8μA
  • Height
    2.8mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm