  • TR3E106M050C0300
TR3E106M050C0300
advertisement
Manufacturer No:
TR3E106M050C0300
HK JDW NO:
866-TR3E106M050C0300
Package:
Datasheet:
TR3E106M050C0300
Description:
10μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 300mOhm Polar Tantalum Cut Tape 7343-43
Step5Bar-code shipping tag
TR3E106M050C0300
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Weight
    670.01263mg
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    4.3mm
  • Case Code (Metric)
    7343
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    300mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    50V
  • Ripple Current
    740mA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    5μA
  • Height
    4mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm