  • TRJC686M010RRJ
TRJC686M010RRJ
advertisement
Manufacturer No:
TRJC686M010RRJ
HK JDW NO:
66-TRJC686M010RRJ
Description:
68μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0051mA Tape & Reel (TR)
Quantity:
In Stock : 372
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TRJC686M010RRJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    68μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Size Code
    2312
  • Leakage Current
    0.0051mA
  • Ripple Current
    426mA
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    490 mΩ
  • Height
    2.6mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.2mm