  • TRJE107K010RRJ
TRJE107K010RRJ
advertisement
Manufacturer No:
TRJE107K010RRJ
HK JDW NO:
66-TRJE107K010RRJ
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
100μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0075mA Tape & Reel (TR) Radial
Step5Bar-code shipping tag
TRJE107K010RRJ
  • Package / Case
    Radial
  • Capacitance
    100μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Size Code
    2917
  • Leakage Current
    0.0075mA
  • Ripple Current
    551mA
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    440 mΩ
  • Height
    4.1mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm