  • TRM-2160-MC-35M-02
TRM-2160-MC-35M-02
advertisement
Manufacturer No:
TRM-2160-MC-35M-02
HK JDW NO:
157-TRM-2160-MC-35M-02
Package:
Datasheet:
Description:
CONN TERMINATR PLUG 3.5MM 50 OHM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TRM-2160-MC-35M-02
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Free Hanging, Cap
  • Body Material
    Stainless Steel
  • Published
    2008
  • Feature
    Chain
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Plug, Male Pin
  • Additional Feature
    3.5 MM
  • Construction
    COAXIAL
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -65°C
  • Impedance
    50Ohm
  • Connector Style
    3.5mm
  • Frequency (Max)
    26.5GHz
  • RF/Microwave Device Type
    RF/MICROWAVE TERMINATION
  • Operating Frequency-Max
    26500MHz