  • TS-701-HM-40H
TS-701-HM-40H
advertisement
Manufacturer No:
TS-701-HM-40H
Manufacturer:
Schurter Inc.
HK JDW NO:
685-TS-701-HM-40H
Package:
Datasheet:
Description:
CIR BRKR THRM 40A 250VAC 50VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TS-701-HM-40H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Weight
    99.988768mg
  • Published
    2002
  • Series
    TS
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Vendor Undefined
  • Termination
    Quick Connect
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Current Rating (Amps)
    40A
  • Current Rating
    40A
  • Voltage - Rated AC
    250V