  • TS10KL60HD3G
TS10KL60HD3G
advertisement
Manufacturer No:
TS10KL60HD3G
HK JDW NO:
799-TS10KL60HD3G
Package:
4-SIP, KBJL
Datasheet:
TS10KL60HD3G
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TS10KL60HD3G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    4-SIP, KBJL
  • Supplier Device Package
    KBJL
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2015
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    Standard
  • Diode Type
    Single Phase
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    5μA @ 600V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1V @ 5A
  • Current - Average Rectified (Io)
    10A
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    600V