  • TS1608-100M
TS1608-100M
advertisement
Manufacturer No:
TS1608-100M
Manufacturer:
Tamura
HK JDW NO:
773-TS1608-100M
Package:
Nonstandard
Datasheet:
TS1608-100M
Description:
TS1608-100M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Tamura stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TS1608-100M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TS1608
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.260Lx0.175W 6.60mmx4.45mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    1A
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    75mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    38MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 200kHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.115 2.92mm