  • TS25P05G-K C2G
TS25P05G-K C2G
advertisement
Manufacturer No:
TS25P05G-K C2G
HK JDW NO:
799-TS25P05G-K C2G
Package:
4-SIP, TS-6P
Datasheet:
TS25P05G-K C2G
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TS25P05G-K C2G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    4-SIP, TS-6P
  • Surface Mount
    NO
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Technology
    Standard
  • JESD-30 Code
    R-PSFM-T4
  • Number of Elements
    4
  • Configuration
    BRIDGE, 4 ELEMENTS
  • Diode Type
    Single Phase
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    10μA @ 600V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.1V @ 25A
  • Output Current-Max
    25A
  • Current - Average Rectified (Io)
    25A
  • Number of Phases
    1
  • Non-rep Pk Forward Current-Max
    350A
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    600V
  • Breakdown Voltage-Min
    600V