  • TS78L15ACY RMG
TS78L15ACY RMG
advertisement
Manufacturer No:
TS78L15ACY RMG
HK JDW NO:
799-TS78L15ACY RMG
Package:
TO-243AA
Datasheet:
Description:
Current Limit Fixed PMIC TO-243AA
Quantity:
In Stock : 17922
Step5Bar-code shipping tag
TS78L15ACY RMG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-243AA
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    0°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    FLAT
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PSSO-F3
  • Voltage - Input (Max)
    35V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    100mA
  • Control Features
    Current Limit
  • Output Voltage 1
    15V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    15V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    6.6mA
  • Voltage Dropout (Max)
    1.7V @ 100mA Typ
  • PSRR
    39dB (120Hz)
  • Length
    4.5mm
  • Width
    2.5mm