  • TSB12LV26IPZT
TSB12LV26IPZT
advertisement
Manufacturer No:
TSB12LV26IPZT
Manufacturer:
Texas Instruments
HK JDW NO:
815-TSB12LV26IPZT
Package:
100-TQFP
Datasheet:
TSB12LV26IPZT
Description:
3.3V 5V CMOS IEEE 1394a-2000, OHCI-Lynx? PCI Controllers Interface ICs QUAD TSB12LV26 100 Pins Controller 0.5mm 100-TQFP
Purchasing and Inquiry
TSB12LV26IPZT Overview
It is a part of the 100-TQFP package. Easy-to-carry Tray-shaped packaging. It should work as long as you use a 3.3V 5VV power source. In it, there are terminations that end in 100. When 3.3V is used as the supply voltage, high efficiency can be achieved. Numbers in the TSB12LV26 family begin with TSB12LV26. It operates by using 100 pins. 85°C°C is the maximum operating temperature that enables stable operation. The system operates at a minimum working temperature of -40°C degrees Celsius to ensure reliability. Also, this device can generate ALSO REQUIRES 5V SUPPLY.
TSB12LV26IPZT Features
TSB12LV26IPZT Applications
There are a lot of Texas Instruments TSB12LV26IPZT Controllers Interface ICs applications.
  • Sensitive Applications
  • PC Motherboards
  • 0 to 10V Dimming Luminaires
  • System Board Designs
  • Battery-Operated Devices
  • Security Cameras
  • Tablet
  • Smart handheld devices
  • Smart Grid
  • UART in SPI Systems
Step5Bar-code shipping tag
TSB12LV26IPZT
  • Package / Case
    100-TQFP
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    100
  • Weight
    492.487916mg
  • Packaging
    Tray
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    100
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    ALSO REQUIRES 5V SUPPLY
  • HTS Code
  • Technology
    CMOS
  • Voltage - Supply
    3.3V 5V
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    TSB12LV26
  • Function
    Controller
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Interface
    PCI
  • Data Rate
    400 Mbps
  • Protocol
    IEEE 1394
  • Standards
    IEEE 1394a-2000, OHCI-Lynx™
  • Data Transfer Rate-Max
    132 MBps
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Length
    14mm
  • Width
    14mm