  • TSDF-15-D-S
TSDF-15-D-S
advertisement
Manufacturer No:
TSDF-15-D-S
Manufacturer:
Samtec Inc.
HK JDW NO:
680-TSDF-15-D-S
Package:
Datasheet:
TSDF-15-D-S
Description:
2 Rows BOARD CONNECTOR Bulk Black 30 Positions Free Hanging (In-Line) Male Pin Crimp Tiger Eye™ TSDF
Quantity:
In Stock : 728
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TSDF-15-D-S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    1 Weeks
  • Contact Material
    BERYLLIUM COPPER
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Insulation Material
    LIQUID CRYSTAL POLYMER (LCP)
  • Mounting Option 1
    LOCKING
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Tiger Eye™ TSDF
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Connector Type
    BOARD CONNECTOR
  • Number of Positions
    30
  • Color
    Black
  • Number of Rows
    2
  • Additional Feature
    TIGER EYE CONTACT
  • HTS Code
  • Subcategory
    Headers and Edge Type Connectors
  • Contact Finish - Mating
    GOLD OVER NICKEL (50)
  • MIL Conformance
    NO
  • DIN Conformance
    NO
  • IEC Conformance
  • Filter Feature
  • Contact Type
    Male Pin
  • Mixed Contacts
  • Option
    GENERAL PURPOSE
  • Pitch
    0.050 1.27mm
  • Total Number of Contacts
    30
  • Orientation
    Straight
  • Reference Standard
    UL
  • Reliability
    COMMERCIAL
  • Body Length or Diameter
    0.85 inch
  • Mating Information
    MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
  • Contact Gender
    FEMALE
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Contact Resistance
    15mOhm
  • Insulation Resistance
    5000000000Ohm
  • Row Spacing
    0.050 (1.27mm)