  • TSF20H100C C0G
TSF20H100C C0G
advertisement
Manufacturer No:
TSF20H100C C0G
HK JDW NO:
799-TSF20H100C C0G
Package:
TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Datasheet:
TSF20H100C C0G
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TSF20H100C C0G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • ECCN Code
    EAR99
  • Additional Feature
    LOW POWER LOSS
  • HTS Code
  • Terminal Position
    SINGLE
  • JESD-30 Code
    R-PSFM-T3
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Number of Elements
    2
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    200μA @ 100V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    810mV @ 10A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~150°C
  • Output Current-Max
    10A
  • Application
    EFFICIENCY
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    100V
  • Current - Average Rectified (Io)
    10A
  • Number of Phases
    1
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    100V
  • JEDEC-95 Code
    TO-220AB
  • Non-rep Pk Forward Current-Max
    120A