  • TSF20U45C C0G
TSF20U45C C0G
advertisement
Manufacturer No:
TSF20U45C C0G
HK JDW NO:
799-TSF20U45C C0G
Datasheet:
TSF20U45C C0G
Step5Bar-code shipping tag
TSF20U45C C0G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Surface Mount
    NO
  • Diode Element Material
    SILICON
    2014
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Additional Feature
    LOW POWER LOSS
  • HTS Code
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-PSFM-T3
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Number of Elements
    2
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    300μA @ 45V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    530mV @ 10A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~150°C
  • Output Current-Max
    10A
  • Application
    EFFICIENCY
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    45V
  • Current - Average Rectified (Io)
    10A
  • Number of Phases
    1
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    45V