  • TSM048NB06LCR RLG
TSM048NB06LCR RLG
advertisement
Manufacturer No:
TSM048NB06LCR RLG
HK JDW NO:
799-TSM048NB06LCR RLG
Package:
8-PowerTDFN
Datasheet:
TSM048NB06LCR RLG
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tape & Reel (TR) 4.8m Ω @ 16A, 10V ±20V 6253pF @ 30V 105nC @ 10V 60V 8-PowerTDFN
Quantity:
In Stock : 2128
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TSM048NB06LCR RLG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-PowerTDFN
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Power Dissipation-Max
    3.1W Ta 136W Tc
  • FET Type
    N-Channel
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    4.8m Ω @ 16A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    2.5V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    6253pF @ 30V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    16A Ta 107A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    105nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    60V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    4.5V 10V
  • Vgs (Max)
    ±20V