  • TSM4YL203KB25
TSM4YL203KB25
advertisement
Manufacturer No:
TSM4YL203KB25
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-TSM4YL203KB25
Package:
Datasheet:
TSM4YL203KB25
Description:
Res Cermet Trimmer 20K Ohm 10% 1/4W 11(Elec)/13(Mech)Turn 1.5mm (4.8 X 5.1 X 5.3mm) Gull Wing SMD Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TSM4YL203KB25
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Published
    2017
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Gull Wing
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    20kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Depth
    5.1mm
  • Height
    5.3mm
  • Length
    4.8mm