  • TSN520M60 S4G
TSN520M60 S4G
advertisement
Manufacturer No:
TSN520M60 S4G
HK JDW NO:
799-TSN520M60 S4G
Package:
8-PowerTDFN
Datasheet:
TSN520M60 S4G
Description:
Standard Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 580mV @ 20A -55°C~150°C 500μA @ 60V Tape & Reel (TR) 8-PowerTDFN Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
TSN520M60 S4G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-PowerTDFN
  • Supplier Device Package
    8-PDFN (5x6)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Standard
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    500μA @ 60V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    580mV @ 20A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    60V
  • Current - Average Rectified (Io)
    20A