  • TSPB15U50S S1G
TSPB15U50S S1G
advertisement
Manufacturer No:
TSPB15U50S S1G
HK JDW NO:
799-TSPB15U50S S1G
Datasheet:
TSPB15U50S S1G
Description:
Schottky Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 560mV @ 15A -55°C~150°C 2mA @ 50V Digi-Reel® TO-277, 3-PowerDFN Surface Mount
Quantity:
In Stock : 24
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TSPB15U50S S1G
    TO-277, 3-PowerDFN
  • Supplier Device Package
    SMPC4.0
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    2mA @ 50V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    560mV @ 15A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    50V
  • Current - Average Rectified (Io)
    15A