  • TSSW3U60 RVG
TSSW3U60 RVG
advertisement
Manufacturer No:
TSSW3U60 RVG
HK JDW NO:
799-TSSW3U60 RVG
Package:
SOD-123W
Datasheet:
TSSW3U60 RVG
Description:
Schottky Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 580mV @ 3A -55°C~150°C 1mA @ 60V Digi-Reel® SOD-123W Surface Mount
Quantity:
In Stock : 13305
Step5Bar-code shipping tag
TSSW3U60 RVG
  • Package / Case
    SOD-123W
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    1mA @ 60V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    580mV @ 3A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    60V
  • Current - Average Rectified (Io)
    3A