  • TST10L60CW C0G
TST10L60CW C0G
advertisement
Manufacturer No:
TST10L60CW C0G
HK JDW NO:
799-TST10L60CW C0G
Package:
TO-220-3
Datasheet:
TST10L60CW C0G
Description:
Schottky Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 650mV @ 5A -55°C~150°C 200μA @ 60V Tube TO-220-3 Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
TST10L60CW C0G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-3
  • Supplier Device Package
    TO-220AB
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    200μA @ 60V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    650mV @ 5A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    60V
  • Current - Average Rectified (Io)
    5A