  • TST20H100CW C0G
TST20H100CW C0G
advertisement
Manufacturer No:
TST20H100CW C0G
HK JDW NO:
799-TST20H100CW C0G
Datasheet:
TST20H100CW C0G
Description:
Schottky Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 790mV @ 10A -55°C~150°C 200μA @ 100V Tube TO-220-3 Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
TST20H100CW C0G
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-3
  • Supplier Device Package
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    200μA @ 100V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    790mV @ 10A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    100V
  • Current - Average Rectified (Io)
    10A