  • TSUP5M45SH S1G
TSUP5M45SH S1G
advertisement
Manufacturer No:
TSUP5M45SH S1G
HK JDW NO:
799-TSUP5M45SH S1G
Package:
TO-277, 3-PowerDFN
Datasheet:
TSUP5M45SH S1G
Description:
Schottky Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 600mV @ 5A -55°C~175°C 150μA @ 45V Tape & Reel (TR) TO-277, 3-PowerDFN Surface Mount
Quantity:
In Stock : 12571
Step5Bar-code shipping tag
TSUP5M45SH S1G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-277, 3-PowerDFN
  • Supplier Device Package
    SMPC4.6U
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    150μA @ 45V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    600mV @ 5A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~175°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    45V
  • Current - Average Rectified (Io)
    5A DC
  • Capacitance @ Vr, F
    589pF @ 4V 1MHz