  • TT2301810000G
TT2301810000G
advertisement
Manufacturer No:
TT2301810000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
HK JDW NO:
48-TT2301810000G
Package:
Datasheet:
Description:
Bulk 0.197 5.00mm Gray 1 Levels Free Hanging (In-Line) Plug for Unshrouded Header TT Thermoplastic Gold Phosphor Bronze
Step5Bar-code shipping tag
TT2301810000G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Material
    Phosphor Bronze
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Housing Material
    Thermoplastic
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TT
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Plug for Unshrouded Header
  • Number of Positions
    23
  • Color
    Gray
  • Pitch
    0.197 5.00mm
  • Insulation Height
    0.449 11.40mm
  • Termination Style
    Screw - Rising Cage Clamp
  • Number of Levels
    1
  • Contact Mating Finish
    Gold
  • Voltage - UL
    300V
  • Wire Gauge or Range - AWG
    16-22 AWG
  • Current - UL
    10A
  • Torque - Screw
    0.2 Nm (1.7 Lb-In)