  • TV04A580JB-G
TV04A580JB-G
advertisement
Manufacturer No:
TV04A580JB-G
HK JDW NO:
186-TV04A580JB-G
Datasheet:
TV04A580JB-G
Step5Bar-code shipping tag
TV04A580JB-G
    DO-214AC, SMA
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
    General Purpose
  • Additional Feature
    EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY, UL RECOGNIZED
  • Technology
    AVALANCHE
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    C BEND
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-C2
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    Bidirectional
  • Configuration
    SINGLE
  • Number of Channels
    1
  • Power Dissipation-Max
    1W
  • Voltage - Breakdown (Min)
    64.4V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Clamping Voltage
    93.6V
  • Peak Pulse Current
    4.27A
  • Reverse Standoff Voltage
    58V
  • Peak Pulse Power
    400W