  • TV04A750J-G
TV04A750J-G
advertisement
Manufacturer No:
TV04A750J-G
HK JDW NO:
186-TV04A750J-G
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
TV04A750J-G
Step5Bar-code shipping tag
TV04A750J-G
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    DO-214AC, SMA
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Published
    2011
  • Additional Feature
    EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY, UL RECOGNIZED
  • Terminal Form
    C BEND
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-C2
    SINGLE
  • Power Dissipation-Max
    1W
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    83.3V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Clamping Voltage
    121V
  • Peak Pulse Current
    3.31A
  • Reverse Standoff Voltage
    75V
  • Peak Pulse Power
    400W