  • TV06B151JB-G
TV06B151JB-G
advertisement
Manufacturer No:
TV06B151JB-G
HK JDW NO:
186-TV06B151JB-G
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
TV06B151JB-G
Step5Bar-code shipping tag
TV06B151JB-G
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    DO-214AA, SMB
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
    30
  • Operating Supply Voltage
    3.5V
  • Polarity
    Bidirectional
  • Number of Channels
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    243V
  • Clamping Voltage
    243V
  • Peak Pulse Current
    2.47A
  • Reverse Standoff Voltage
    150V
  • Max Surge Current
    100A
  • Peak Pulse Power
    600W
  • Breakdown Voltage
    167V