  • TV06B540JB-HF
TV06B540JB-HF
advertisement
Manufacturer No:
TV06B540JB-HF
HK JDW NO:
186-TV06B540JB-HF
Datasheet:
TV06B540JB-HF
Step5Bar-code shipping tag
TV06B540JB-HF
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Polarity
    Bidirectional
  • Number of Channels
    1
  • Voltage - Breakdown (Min)
    60V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Clamping Voltage
    87.1V
  • Peak Pulse Current
    6.89A
  • Reverse Standoff Voltage
    54V
  • Peak Pulse Power
    600W