  • TVX1V330MAD1LY
TVX1V330MAD1LY
advertisement
Manufacturer No:
TVX1V330MAD1LY
HK JDW NO:
555-TVX1V330MAD1LY
Datasheet:
TVX1V330MAD1LY
Description:
TVX 33μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Through Hole 0.248Diax0.472L 6.30mmx12.00mm -40°C~85°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
TVX1V330MAD1LY
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    90mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    180mA @ 10kHz
  • Diameter
    6.3mm
  • Length
    12mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Dielectric Material
    ALUMINUM
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.248Diax0.472L 6.30mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Number of Terminations
    2
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    35V
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF