  • TVX2G100MCD1LT
TVX2G100MCD1LT
advertisement
Manufacturer No:
TVX2G100MCD1LT
HK JDW NO:
555-TVX2G100MCD1LT
Datasheet:
TVX2G100MCD1LT
Description:
TVX 10μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Through Hole 0.512Diax1.024L 13.00mmx26.00mm -25°C~85°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
TVX2G100MCD1LT
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.512Diax1.024L 13.00mmx26.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    TR
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Polarization
    Polar
  • Ripple Current @ Low Frequency
    85mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    136mA @ 10kHz
  • Diameter
    13mm
  • Height
    26mm