  • TVX2V2R2MAD1LS
TVX2V2R2MAD1LS
advertisement
Manufacturer No:
TVX2V2R2MAD1LS
HK JDW NO:
555-TVX2V2R2MAD1LS
Datasheet:
TVX2V2R2MAD1LS
Description:
TVX 2.2μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Through Hole 0.315Diax0.630L 8.00mmx16.00mm -25°C~85°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
TVX2V2R2MAD1LS
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.315Diax0.630L 8.00mmx16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    350V
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    350V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    24mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    38.4mA @ 10kHz
  • Diameter
    8mm
  • Length
    16mm