  • TWAE477K075CBDZ0000
TWAE477K075CBDZ0000
advertisement
Manufacturer No:
TWAE477K075CBDZ0000
HK JDW NO:
66-TWAE477K075CBDZ0000
Package:
Description:
470μF 10% 2-Termination POLARIZED 0.005mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
TWAE477K075CBDZ0000
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
    no
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
    Tin/Lead (Sn90Pb10)
  • Voltage - Rated
    75V
  • Capacitance
    470μF
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Dielectric
    Tantalum
  • Leakage Current
    0.005mA
  • Ripple Current
    1650mA
  • ESR
    900 mΩ
  • Diameter
    9.52mm
  • Length
    26.97mm