  • TZMA11-GS08
TZMA11-GS08
advertisement
Manufacturer No:
TZMA11-GS08
HK JDW NO:
884-TZMA11-GS08
Datasheet:
Description:
20Ohms 11V 100nA @ 8.2V -65°C~175°C 500mW DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Step5Bar-code shipping tag
TZMA11-GS08
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
    DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
  • Number of Pins
    2
  • Supplier Device Package
    SOD-80 MiniMELF
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Published
    2016
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Impedance
    20Ohm
  • Element Configuration
    Single
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 8.2V
  • Power Dissipation
    500mW
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.5V @ 200mA
  • Power - Max
    500mW
  • Impedance-Max
    20Ohms
  • Test Current
    5mA
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    11V
  • Zener Voltage
    11V
  • Voltage Tolerance
    1%