  • U-1PU-113-300B2
U-1PU-113-300B2
advertisement
Manufacturer No:
U-1PU-113-300B2
Manufacturer:
Amphenol RF
HK JDW NO:
43-U-1PU-113-300B2
Package:
Datasheet:
Description:
AMC4 PLUG TO AMC4 PLUG ON 1.13MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
U-1PU-113-300B2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Black
  • Gender
    Female to Female
  • Style
    AMC4 to AMC4
  • Cable Type
    1.13mm OD Coaxial Cable
  • Impedance
    50Ohms
  • Frequency (Max)
    6GHz
  • 1st Connector
    AMC4 Plug, Female Socket, Right Angle
  • 2nd Connector
  • Length
    11.811 300.00mm