  • U0805F104ZCT
U0805F104ZCT
advertisement
Manufacturer No:
U0805F104ZCT
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-U0805F104ZCT
Package:
Datasheet:
Description:
100nF Ceramic Capacitor 80% 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
U0805F104ZCT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    80%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Y5V
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Multilayer
    Yes
  • Insulation Resistance
    10GOhm
  • Height
    1.4mm
  • Width
    1.2mm