  • UA30CAD35NGTI
UA30CAD35NGTI
advertisement
Manufacturer No:
UA30CAD35NGTI
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
HK JDW NO:
144-UA30CAD35NGTI
Package:
Cylinder, Threaded - M30
Datasheet:
UA30CAD35NGTI
Description:
12V~30V Ultrasonic Cylinder, Threaded - M30 UA30 Series Polybutylene Terephthalate (PBT) Cable Leads Cylinder, Threaded - M30
Purchasing and Inquiry
UA30CAD35NGTI Overview
UA30CAD35NGTI Features
UA30 Series
Operating Temperature: -20°C~70°C
Sensing Distance: 9.843 ~ 137.795 (250mm ~ 3500mm)
Voltage - Supply: 12V~30V
Response Frequency: 2Hz
Package / Case: Cylinder, Threaded - M30
Moisture Sensitivity Level (MSL): Not Applicable
UA30CAD35NGTI Applications
There are a lot of Carlo Gavazzi Inc. UA30CAD35NGTI Proximity Sensors applications.
  • Usage in Security
  • Recycling plants
  • Measurement of the distance from the target
  • Automation
  • Home appliances
  • Assembly lines
  • Anti-aircraft systems
  • Wearables
  • PC monitors
  • Mobile Phones
Step5Bar-code shipping tag
UA30CAD35NGTI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    Cylinder, Threaded - M30
  • Material - Body
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    UA30
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Supply
    12V~30V
  • Shielding
    Unshielded
  • Ingress Protection
    IP67
  • Termination Style
    Cable Leads
  • Output Type
    Analog Current, NPN
  • Sensing Distance
    9.843 ~ 137.795 (250mm ~ 3500mm)
  • Sensor Type
    Ultrasonic
  • Indicator
    LED
  • Response Frequency
    2Hz