  • UA30EAD35PGM1TI
UA30EAD35PGM1TI
advertisement
Manufacturer No:
UA30EAD35PGM1TI
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
HK JDW NO:
144-UA30EAD35PGM1TI
Package:
Cylinder, Threaded - M30
Datasheet:
Description:
12V~30V Ultrasonic Cylinder, Threaded - M30 UA30 Series Stainless Steel Connector Cylinder, Threaded - M30
Step5Bar-code shipping tag
UA30EAD35PGM1TI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Package / Case
    Cylinder, Threaded - M30
  • Material - Body
    Stainless Steel
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Series
    UA30
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Supply
    12V~30V
  • Shielding
    Unshielded
  • Ingress Protection
    IP67
  • Termination Style
    Connector
  • Output Type
    Analog Current, PNP
  • Sensing Distance
    13.78 ~ 137.795 (350mm ~ 3500mm)
  • Sensor Type
    Ultrasonic
  • Indicator
    LED
  • Response Frequency
    2Hz