  • UAL10-5KF8
UAL10-5KF8
advertisement
Manufacturer No:
UAL10-5KF8
HK JDW NO:
676-UAL10-5KF8
Datasheet:
UAL10-5KF8
Description:
RES CHAS MNT 5K OHM 1% 10W
Step5Bar-code shipping tag
UAL10-5KF8
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Size / Dimension
    0.752Lx0.799W 19.10mmx20.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    5kOhms
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    10W
  • Max Power Dissipation
    12.5W
  • Lead Style
    Solder Lugs
  • Lead/Base Style
    Solder
  • Coating, Housing Type
    Aluminum
  • Height
    10.5918mm
  • Height Seated (Max)
    0.417 10.60mm
  • Length
    19.1008mm
  • Width
    20.2946mm