  • UAL25-15RF8
UAL25-15RF8
advertisement
Manufacturer No:
UAL25-15RF8
Manufacturer:
Riedon
HK JDW NO:
676-UAL25-15RF8
Package:
Axial, Box
Datasheet:
UAL25-15RF8
Description:
RES CHAS MNT 15 OHM 1% 25W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UAL25-15RF8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    Axial, Box
  • Mounting Feature
    Flanges
  • Housing Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    UAL
  • Size / Dimension
    1.063Lx1.079W 27.00mmx27.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense, Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    15Ohms
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    25W
  • Max Power Dissipation
    25W
  • Lead Style
    Solder Lugs
  • Lead/Base Style
    Solder
  • Coating, Housing Type
    Aluminum
  • Height
    14.605mm
  • Height Seated (Max)
    0.575 14.60mm
  • Length
    27.0002mm
  • Width
    27.4066mm