  • UAL25-250RF8
UAL25-250RF8
advertisement
Manufacturer No:
UAL25-250RF8
HK JDW NO:
676-UAL25-250RF8
Datasheet:
UAL25-250RF8
Description:
RES CHAS MNT 250 OHM 1% 25W
Step5Bar-code shipping tag
UAL25-250RF8
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    UAL
  • Size / Dimension
    1.063Lx1.079W 27.00mmx27.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    250Ohms
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    25W
  • Max Power Dissipation
    25W
  • Height
    14.605mm
  • Height Seated (Max)
    0.575 14.60mm
  • Length
    27.0002mm
  • Width
    27.4066mm