  • UAL5-150RF8
UAL5-150RF8
advertisement
Manufacturer No:
UAL5-150RF8
Manufacturer:
Riedon
HK JDW NO:
676-UAL5-150RF8
Package:
Axial, Box
Datasheet:
UAL5-150RF8
Description:
RES CHAS MNT 150 OHM 1% 7.5W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UAL5-150RF8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    Axial, Box
  • Mounting Feature
    Flanges
  • Housing Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    UAL
  • Size / Dimension
    0.598Lx0.646W 15.20mmx16.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense, Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    150Ohms
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    7.5W
  • Max Power Dissipation
    7.5W
  • Lead Style
    Solder Lugs
  • Lead/Base Style
    Solder
  • Coating, Housing Type
    Aluminum
  • Height
    8.509mm
  • Height Seated (Max)
    0.335 8.50mm
  • Length
    15.1892mm
  • Width
    16.4084mm