  • UAL5-50RF8
UAL5-50RF8
advertisement
Manufacturer No:
UAL5-50RF8
HK JDW NO:
676-UAL5-50RF8
Datasheet:
UAL5-50RF8
Description:
RES CHAS MNT 50 OHM 1% 7.5W
Step5Bar-code shipping tag
UAL5-50RF8
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Size / Dimension
    0.598Lx0.646W 15.20mmx16.40mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    50Ohms
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    7.5W
  • Max Power Dissipation
    7.5W
  • Height
    8.509mm
  • Height Seated (Max)
    0.335 8.50mm
  • Length
    15.1892mm
  • Width
    16.4084mm