  • UAL50-20KF8
UAL50-20KF8
advertisement
Manufacturer No:
UAL50-20KF8
HK JDW NO:
676-UAL50-20KF8
Datasheet:
UAL50-20KF8
Description:
RES CHAS MNT 20K OHM 1% 50W
Step5Bar-code shipping tag
UAL50-20KF8
  • Operating Temperature
    -55°C~275°C
  • Size / Dimension
    1.969Lx1.142W 50.00mmx29.00mm
  • Tolerance
    ±1%
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    20kOhms
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    50W
  • Max Power Dissipation
    50W
  • Height
    16.002mm
  • Height Seated (Max)
    0.630 16.00mm
  • Length
    50.0126mm
  • Width
    29.0068mm